تبلیغات
. - عاقبت ، دلبستگی به مادر خلقت بی اجر نبود !

عاقبت ، دلبستگی به مادر خلقت بی اجر نبود !

بسم رب الزهرا (س)

السلام علیک یا فاطمه الزهرا (سلام الله علیها)

    ضمن عرض ادب خدمت شما خوانندگان محترم وبلاگ شهیدان صابرین و امروز یادی می کنیم از شهید محمد محرابی پناه ؛ بدین منظور با همسر محترمه ایشان مصاحبه ای نمودیم که خدمت شما عزیزان تقدیم می کنیم.

لیکن پیش از شروع مطلب امروز خدمت شما عزیزان عرض می کنیم که به امید خداوند متعال بزودی فعالیت های این وبلاگ بصورت گسترده تر و بهتری خواهد شد و مطالب مهمی را هم خدمت شما عزیزان ارائه می نمائیم . البته به کمک تک تک شما بزرگواران در اشاعه و تبلیغ مطالب این وبلاگ نیازمندیم.


مقدمه

بنابه فرمایشات ائمه و همه بزرگان اسلام ، انسان در دنیا حکم یک تاجر را دارد ، انسانی که در کودکی علم تجارت را بیاموزد ، در نوجوانی تجارت کند و با درس آموزی از اشتباهات خود تا اوایل جوانی قدرت تجارت درست را پیدا کند و سپس بصورت حرفه ای تجارت کند انسان موفقی در دو دنیا خواهد بود. 

تاجر خوب مفهوم تجارت را ابتدا یاد می گیرد سپس با سماجت به تجارت می پردازد و فرصتی را ازدست نمی دهد ؛ تاجر خوب به موقع هزینه می کند ، تهدید ها را به فرصت تبدیل می کند به سرعت و هدفمند تجارت می کند . یک تاجر خوب تنها بر روی یک محصول تجارت نمی کند بلکه در تجارت خود تنوع نیز قائل است .

بهترین تجارت کسب حلال همراه با پیشرفت در مسائل اعتقادی و نزدیک شدن به خداست. شهید محمد محرابی نیز یکی از این تجار موفق بودند.

وقتی آدم به فرایند زندگی ایشون فکر می کنه و می بینه که چطور در طی دوران کوتاه جوانی به درجه ای از قرب الی الله رسیدند که علما توی 100 سال شاید برسن از این ماجرا متحیر می ماند.

شهید محمد محرابی در نوجوانی خدایی شد ، در جوانی کسب حلالی را در سپاه برای خود برپا نمود و پس از مدتی نیز دین خود را کامل کرد و با یک معامله بسیار خاص توانست به خدای خود برسد ! و البته بر اساس اعتقادات مذهبی شیعه ، شهید بعد از ظهور مجددا رجعت می نماید و به سربازی در ستون سربازان مهدی فاطمه (عج) در خواهد آمد .

به حقیقت این تاجر و این معامله متحیر کننده است! و از خدا می خواهیم به عمر و زندگی بی ارزش ما نیز تفضلی عنایت نماید تا ما هم بتوانیم راه این تجـّـــار ماهر را ادامه دهیم .     ان شاء الله

خاطرات:

چند ماه پیش از شهادت شهید محرابی پناه ایشان به جهت تکمیل دین خود ازدواج کردند و توانستند با خانم محترمه ای ، مهمترین گام های زندگی خود را در نزدیکی به خداوند بردارند. همسر شهید با اینکه مدت زیادی رو با شهید سپری ننمودند لیکن مطالب قابل توجهی از این تاجر خداجو بیان نمودند که دقت در این مطالب بسیار راهگشا خواهد بود.

همسر شهید بیان می کنند : ..... من زمان زیادی با آقامحمد زندگی نکردم ولی در این زمان کم نیز همواره شاهد علاقه شدید ایشان به حضرت زهرا (سلام الله علیها ) بودم و البته نتیجه شدت ارادت ایشان این بود که پیکر شهید محرابی نیز مشابه خانوم فاطمه زهرا (سلام الله علیها ) مضروب شد به طوری که همرزمان می گفتند : ایشان از ناحیه پهلو مورد اصابت گلوله (یا ترکش) قرار گرفتند و این همان چیزی بود که همواره شهید آرزویش را داشت!

یک مورد دیگه از عمق ارادت این شهید به حضرت فاطمه (سلام الله علیها ) این بود که قبل از تشییع و تدفین پیکر آقامحمد جمعی از دوستان و همکاران ایشان کنار پیکرشهید در سردخانه حاضر شدند و به نیت شهید زیارت عاشورایی را قرائت نمودند . سپس بخاطر علاقه بسیار آقا محمد به حضرت زهرا (سلام الله علیها ) قرار شد چند دقیقه ای هم روضه حضرت زهرا (سلام الله علیها ) را بخوانند که در اواخر آن روضه یکی از دوستان آقا محمد از شهید خواست که یک نشونه ای را از رضایت خود در مورد این روضه نشان بدهند و بعد از این که تابوت شهید را کنار زدند دیدند که از چشم راست شهید محمد محرابی پناه اشک جاری شده است !

ذکر لبها وقتی که یا زهرا میشد ............. همه گره هامون وامیشد همه گره هامون وامیشد ...

البته این معجزه از این تاجر چیز عجیبی نیست ولی این موضوع نشان دهنده حقانیّت شهدای صابرین و این شهید والا مقام است و همچین این مطلب را می فهمیم که : این ماجرا بصورت اتفاقی ، لحظه ای و بدون پیشینه قرب و ارادت به حضرت زهرا(سلام الله علیها ) توسط شهید بوجود نیامده !  و وای بر آن کسی که این معجزات را می خواند ولی به این شهدا در همین وبلاگ بی احترامی هم می کند !!! (فیلم این معجزه و شهادت شاهدان این موضوع نیز موجود است)

همسر شهید در ادامه بیان کردند : ... از وقتی که مراسم تشییع شهید شروع شد تا موقعی که قرار بود برای آخرین بار آقا محمد را ببینم برایم خیلی سخت گذشت که انگار این 3-4 ساعت داشت 300-400 سال می گذشت! درک شهادت ایشون در این سن برایم سخت بود و تازه متوجه حرف های روزهای آخر آقا محمد شدم .

به همین جهت رفتم سراغ پیامک هایی که آقامحمد چند روز قبل از شهادتش برایم فرستاده بود ؛ در یکی از پیام هاشون برایم آرزوی آینده ای درخشان کرده بودند و ازمن خواسته بودند برایشان آرزوی شهادت بکنم و... !

در تماس های تلفنی که یک روز قبل از شهادتشون با من داشتن هم گفتن : ... به همه سلام برسون و منو برای همیشه حلال کن و ببخش که همیشه چشم انتظار من بودی و کلی آرزوی خوب برایم کرد ... !

در آخر تماس چون من به فال حافظ اعتقاد زیادی دارم شهید ازم خواست براشون فال حافظی هم بگیرم که من هم با خلوص نیت فال را باز کردم.

وقتی شروع به خواندن فال کردم نمیدونم چرا ، ولی حال عجیبی پیدا کردم و ناگهان شروع به گریه کردم ... اما فال را برای محمد نفرستادم!

آقامحمد پیام دادن که : من منتظرم و من هم مجبور شدم فال را برای آقا محمد بفرستم که مفهومش این بود :

" عاشق هستی ، اراده خود را قوی کن و اگر به یاد خدا باشی به آنچه که می خواهی میرسی  "

بعد از آن جوابی از طرف محمد نیامد !      بهش پیامک دادم و گفتم که چی شد ؟ شهید محرابی پیامک داد : خانم عالیه! همونیه که من می خواستم و دیگر چیزی هم نگفت... !


آقا محمد از همان اول که وارد صابرین شد ، اغلب ماموریت هاشون 15 روزه بود ، آخرین بار که داشت می رفت بهشون گفتم: آقامحمد کی میایی خونه و همدیگر رو می بینیم ؟ شهید با مکث کوتاه و همراه با تبسم گفت : این سری 20 روزه پیشتم ...!

و البته آقا محمد در گفته اش صادق بود و بیست روز بعد هم آمد ! اما روز بیستم ، با پیکری بی جان و آغشته به خون همدیگر را دیدیم ...

بنده به نوبه ی خودم میگم : شهادت آقا محمد منو خیلی عوض کرد و خیلی ها بهم گفتن تصمیم دارن بخاطر شهید عوض بشن و از شهید برای این موضوع کمک خواستن...

خیلی ها هم حاجت خود را از محمد گرفتن و می گیرن ...

گاهی وقت ها که دلم برایش تنگ می شود و سر مزار شهید می روم می بینم افرادی برسر مزار نشسته اند و گریه می کنند و من برای اینکه خلوت آنها را با شهید بهم نزنم جلو نمی روم ...

اوایل شهادت شهید حال روحیم اصلا خوب نبود ؛ الان هم بعضی وقتها آقا محمد رو کنارخودم حس می کنم ...

شهید همیشه در خواب ها بهم می گفتند : آروم و صبور باش!

برخی خواب ها هم که تعبیر شد فهمیدم و واقعا به این رسیدم که آقا محمد کنار ما حضور داره و صحبت هایی که شهید در خواب با من دارن واقعا تسلی بخش بوده و هست.

قبل شهادت آقا محمد یه روز که داخل ماشین بودیم حین رانندگی دیدم دعایی رو داره زیر لب زمزمه می کنه ، گفتم: خب بلند بخون منم متوجه بشم ... که ازداخل کیفش دعای جلیل الجبار را بیرون آورد و بهم گفت : این برای تو باشه ، هروقت خوندی یاد منم باش. و بعد بلند تر شروع به خوندن دعا کرد ... الانم هر وقت اون دعا رو می خونم ناخوداگاه صدای آقا محمد به گوشم میرسه که انگار ایشون می خونن و من تکرار می کنم .  یادش بخیر!

بهترین ها همیشه می مانند، شاید در دید نباشند ، ولی در دل ماندگارند.


شادی روح شهدا صلوات

-----------------------------------------

تهیه و تنظیم :

همسر محترم شهید محرابی پناه
گروه کمال
خادمة الشهدا (شهیده)


نظرات مطلب
 1. سلام. محمد هستم از بابل-بیشه سر
  بچه محل و دوست شهید صفری بودم

  خوشحال میشم اگه تو لاین ادم کنید و...
  ID=mohamad..h

  • سلام برادر- خدانگهتون داره .بعدا ایمیلتون رو بفرمایید چند کمک هست بهمون بکنید.
   موفق باشید

 2. سرباز آقا

  سلام اگه ممکنه منو لینک کنید منم از همکاراشون هستم

 3. زندگی زیباست اما شهادت از آن زیباتر است، سلامت تن زیباست اما پرنده عشق تن را قفسی میبیند که در باغ نهاده اند....
  خوشا به سعادتشان<< اللهم الرزقنا الشهادة

 4. گل نرگس

  اللهم ارزقنا زیاره الحسین فی الدنیا و شفاعه الحسین فی الاخره
  التماس دعا

 5. علی

  مطالبتون محشره...
  بیشتر متنهاتون رو توی اینستاگرام شیر میکنم.
  شیوه جذب یگان صابرین به چه صورت هست؟

  • سلام و تشکر - امکان عرض شیوه استخدام صابرین در اینترنت نیست ، اما میتوانید با مراجعه به ناحیه بسیج خودتون در موردش اطلاعات کسب کنید. یازهرا

 6. منتظر

  همه ی راه های شهادت برای آقایونه ، کاش ما هم در این راه سهمی داشته باشیم.

  الهم ارزقنا توفیق الشهادته فی سبیلک

 7. سید سعید

  اللهم صل علی محمد وآل محمد وعجل فرجهم

 8. شهادت

  سلام دست شما درد نکنه
  خداخیرتون بده

 9. الفاتح

  سلام علیکم
  شهادت مظلومانه حضرت فاطمه(س) را به محضر امام زمان(ع) و شیعیان جهان تسلیت عرض می کنیم.

  پیامبر اكرم (ص): در قیامت فاطمه سلام الله علیها عرضه می دارد: خدایا ! بین من و قاتلان حسینم حكم كن و شفاعت را در حق گریه كنندگان بر حسینم بپذیر، خداوند شفاعت او را می پذیرد.

  امروز سوریه خط مقدم جنگ با ایران است. خدایا رزمندگان اسلام را در تمام عالم مخصوصا سوریه پیروز بگردان.

  ان شاء الله بتوانیم به شناخت و معرفت کافی خانم حضرت فاطمه زهرا (س) برسیم و بتوانیم سرباز کوچک و لایقی برای سرورمان امام زمان(ع) باشیم، محتاج دعای جمله خوبانم

 10. شهید

  سلام خسته نباشید ، اگه میشه آدرس مزار شهید صفری تبار و شهید موسوی رو بدید. ممنون میشم
  التماس دعا

  • سلام
   مزار شهید صفری تبار : بابل ، روستای بیشه سر
   مزار شهید موسوی : بابل ، روستای کمانگرکلا

 11. شهیده

  سلام
  ایام فاطمیه را به امام زمان (عج) ، شهدای بزرگوار و شما تسلیت عرض می کنم
  در این ایام برای ما هم دعا کنید ...

 12. سربازگمنام17

  به مدد خادمی شهدای صابرین امروز خبر دار شدم برای یک روز به خادمی حرم حضرت معصومه (س) ارتقا پیدا کردم انشالله اجر این خادمی باشد برای شما و شهدای صابرین که من هرچه بدست اورده ام از خدمت به شهدا می باشد

 13. سرباز گمنام

  یکسالگی وبتون رو بهتون تبریک میگمممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممم♥♥♥♥میدونم که نمیشه ♥ولی دوست داشتم ی روز عکس منم بزارید توی وبتون

 14. تواب

  سلام بر تو ای شهید .. ای معنی بخش جهاد و شهادت در راه الله

  سلام خدا بر تو ای مجاهد ... بر تو ای مظهر شرف ... بر تو که جان نهادی در طبق اخلاص و فریاد زدی یا زهرا ... فریاد زدی یا زهرا ، تا در روز ظهور حجت الله ... از همین ندای سرخ خونین جامگان پهلوشکسته ... آتشفشانی از خشم امت زهرا به وجود آید تا انتقام سیلی ناحق به گوش فاطمه اطهر را بگیرد....

  با تشکر از همه دست اندرکاران وبلاگ شهدای صابرین و علی الخصوص همسر مکرم و محترم شهید والامقام و دوست داشتنی پاسدار تکاور محمد آقا محرابی پناه

 15. ایثار و شهادت

  سلام دوست عزیز
  وب زیبایی دارید
  میخواستم نظرتون رو در مورد تبادل بنر و تبادل لینک بدونم
  اگه موافق هستید لطفا به من اطلاع بدید
  یاعلی...

 16. میشه شفاعتم کنی پسرخاله

  سلام بزرگوار
  هرعقیده ای هم که داشته باشی این‌ها

  سزاواراحترام هستن

  تاابدبه آنهاییکه وقتی بی آب شدندقمقمه هاراخاک کردندتاکمتربه یادآب بیفتند

  مدیونیم...

  بروزم" باداستان منیره" ومنتظرحضورسبزتان
  شهدارایادکنید باذکر صلوات

  التماس دعا

  اجرت باشهدا


 17. نرگس

  خیلی زیباست لطفا بهمنم سر بزنید

 18. منتظر،یاران خراسانی...

  سلام
  گرامی باد سالروز شهادت فرمانده بی‌بدیل لشکر ۲۷ محمد رسول‌الله (ص) شهید حاج ابراهیم همت.
  شهید آوینی:
  اگر قبرستان جایی است که مردگان را در آن به خاک سپرده اند پس ما قبرستان نشینان عادات و روزمرگی ها را کی راهی به معنای زندگی هست ؟
  اگر مقصد پرواز است ، قفس ویران بهتر ...
  پرستویی که مقصد را در کوچ می یابد از ویرانی لانه اش نمی هراسد

 19. تنها

  سلام خیلی ممنون از مطلبی که گذاشتید.
  خسته نباشید
  ایشالا شهدا در همه مراحل کمک حالمان باشند .

 20. لنگ لنگان طریقت

  پیام شهیدان این است كه تسلیم وسوسه غنیمت نشوید. پیام آنها به من و شما و همه كسانى كه به این خونهاى به ناحق ریخته مطهّر احترام مى‌گذارند، همین است. شما نگاه نكن كه یك نفر تخلّف مى‌كند و سراغ جمع كردن غنیمت رفته است. «لا یضرّكم من ضلّ اذ اهتدیتم»(1). شما چه كار دارى كه دیگرى گمراه شد؟ شما خودت را نگهدار و حفظ كن. دستور اسلام و پیام خون شهید، این است.

  آن روزى كه همین شهداى عزیز ما در جبهه به شهادت رسیدند، همه كه به جبهه نرفتند؛ عدّه‌اى هم بودند كه مشغول كاسبى شدند، عدّه‌اى هم مشغول پول در آوردن شدند، عدّه‌اى هم مشغول سوء استفاده شدند، عدّه‌اى هم مشغول خیانت شدند. این شهدا، بدون آن كه به آنها اعتنا كنند، رفتند و نتیجه این شد كه توانستند نظام اسلامى را حفظ كنند و امروز هركدام یك ستاره و یك خورشیدند. بنابراین، پیام اوّل این است كه در قبال خداى متعال، در قبال بندگان، در قبال اراده الهى، باید انسان خود را نشناسد. این پیام را باید بگیریم. عزیزان من! با این حقایق نمى‌شود شوخى كرد. اینها از انسان تحرّك و تصمیم مى‌طلبد.

 21. آسلیم

  خدا به حق آبروی شهدا ما رو هم بیامرزه
  اللهم ارزقنا شهادت

 22. امیرحسین

  الهم ارزقنا توفیق الشهادته فی سبیلک

 23. نادم

  سلام
  شهدا چراغ راه حق هستند.
  ممنون بخاطر همه زحماتی که میکشید.
  و اگر لیاقت داشته باشم بتوانم این مطالب را برای کسانی که میشناسم مستقیم و غیر مستقیم بازگو کنم.
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

 24. کیمیا

  بسیار عالی . خسته نباشید

 25. حسین

  سلام

  مطالبتون رو خوندم
  وبلاگ شما رو لینک کردم

  خدا تمامی شهدا رو رحمت کنه

 26. mohammad

  سلام تشکر از زحماتتون

 27. معصومه سادات

  روحشون شاد باشه ان شالله
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

فرم ارسال نظر
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
نمایش نظرات 1 تا 30

شهادت هنر مردان خداست.

درباره سایت
آخرین عناوین
امکانات سایت