تبلیغات
. - تغییر مسیر ها !

تغییر مسیر ها !

بانام خدا

ضمن عرض سلام و ادب خدمت خوانندگان محترم وبلاگ

در آستانه دومین سالگرد شهادت شهدای یگان تکاوران ویژه صابرین قصد داریم در مورد برخی از اتفاقات و رخدادهایی که بعد از شهادت این شهدای عزیز بوجود آمد مطالبی رو خدمت شما عزیزان مطرح کنیم این موضوع نشانه عظمت این شهدا می باشد که شنیدنش برای شما عزیزان خالی از لطف نیست .

مقدمه:

در مقدمه قسمت دوم مطلب وحدت شیعه و سنی به قیمت خون ، به این نکته اشاره کردیم که بازگشت به مسیر الهی و تغییر مسیر ناخواسته ای که آخرالزمان و فساد اخلاقی و بی غیرتی دینی فعلی جامعه دلیل اصلی این تغییر مسیر است پرداختیم .
شعری که قبلا به آن اشاره کردیم محور اصلی بحث امروز ما می باشد و هر چقدر در مورد این شعر مطلب بنویسیم جای کار دارد و اگر ما ایرانی ها و مسلمانان این شعر رو سرلوحه زندگی خود قرار دهیم و به آن عمل کنیم ، هرجور بد اخلاقی و فسادی که اکنون وجود دارد از
جامعه ریشه کن خواهد شد .

باز آی باز آی هر آنچه هستی باز آی ×××  گر کافر و گبر و بت پرستی باز آی

این درگه ما درگه نومیدی نیست ××× صد بار (هزار بار ، میلیونها بار ) اگر توبه شکستی باز آی


شرح :
بعد از شهادت شهدای مظلوم عملیات فدائیان ولایت در غرب کشور بسیاری از افرادی که زمزمه این داستان را از نزدیک و یا دور شنیدند از این موضوع تحت تأثیرات مختلفی قرار گرفتن که قصد داریم به برخی از مهمترین موارد این موضوعات اشاره نمائیم .


مورد شماره یک

جوانی که به دلیل جثه بزرگش همواره ازش به عنوان شرخر و جوان دعوایی یاد میشد ؛
این عزیز و بنده خوب خدا که در شهر بابل زندگی می کنند قبل از شهادت شهید سید محمود موسوی و شهید صفری تبار شیطنت های بسیاری داشت تا اینکه توی خیابانهای شهر بابل تاکسی داران عزیز شهر بابل اعلامیه تاریخ و زمان مراسم تشییع پیکر پاک شهدای بابل رو پشت شیشه تاکسی های خودشون زدند . این جوان عزیز با دیدن این اعلامیه بسیار منقلب شدند و در این جوان انقلابی رخ داد و بعد این جریان خودشون رو اصلاح کردند و با عضویت در بسیج و شرکت در مجلس این شهید تمام عادت های غلط خودشون رو هم ترک کردند.
نتیجه می گیریم که همونطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند جوانان ما پاک هستند و در درون قلبشون پاکی ای وجود دارد که می توان با روش های فرهنگی برخی از رفتار های ناصحیح آنها رو اصلاح نمود و حتی افرادی که از آنها در جامعه امروز به نیکی یاد نمیشه را بدین مدل اصلاح کرد و برای اینکار فقط کافیست رایحه خوش شهادت و  فرهنگ آن را در جامعه منتشر کنیم .


عکس این عزیز بزرگوار با گل پوشیده شده است

مورد شماره دو

خانم هایی که چادری شدند
:
درطی دوسال اخیر در این وبلاگ و دیگر وبلاگ شهدا افراد زیادی در قسمت نظرات بیان نمودند که قبلا مانتویی بودند ولی با شنیدن زندگی نامه های شهدای صابرین و انتظار شهدا از خانم ها برای حفظ چادر ، حجاب اکمل یعنی چادر رو برگزیدند .
در یک مورد هم مطلع شدیم یک خانومی که نه تنها اصلا با فضاهای معنوی و شهدا و شهادت میانه ای نداشتند بلکه بسیاری از گناهان کبیره را نیز انجام داده بودند ، بصورت اتفاقی با این وبلاگ آشنا شد وبا خواندن چند مطلب علاقمند شدند که دیگر مطالب رو هم بخونند و بسیار متأثر شدند و توبه کردند و هم اکنون ضمن چادری شدن و توبه نصوح کردند .
====================================

لیکن در این پست ما می خواهیم داستانی رو برای شما تعریف کنیم از یکی از کسانی که بواسطه این شهدا مسیر زندگیشو تغییر داد و مسیر خود را عوض نمود.


و اما مورد شماره سوم


مدتی پیش در کاخ نیاوران نمایشگاه بزرگی تشکیل شد . یگان ویژه صابرین هم در این نمایشگاه برای اولین بار غرفه داشت و بازدیدکنندگان توانستند از نزدیک با برخی از توانایی ها و تجهیزات این یگان آشنا شوند.
برخی از همکاران شهدا نیز در این نمایشگاه حضور داشتند و ضمن دوستی و محبت به بازدیدکنندگان ، اقدامات فرهنگی ارزشمندی رو پیرامون موضوع شهادت ، خدمت به نظام اسلامی و سربازی ولایت فقیه محقق نمودند.
عکسهای زیر گویای بخش کوچکی از این کارهای فرهنگی می باشد :یکی از روزهای برگزاری این نمایشگاه چند جوان عزیزی که همشون بقول امروزی ها فشن بودند وارد نمایشگاه شدند و از غرفه ها بازدید کردند تا اینکه به غرفه یگان صابرین رسیدند.
بعد از نگاه سراسری از غرفه شهدای صابرین یکی از بچه های یگان بنام علی رفت پیش اون بچه ها و شروع کرد اول در مورد صابرین گفت و اینکه صابرین یکی از مهمترین پیشانی جنگی های سپاه در مقابله با هرگونه تهدید نظام اسلامی و کشور ایران است و اینکه تا کنون چه شهدایی تقدیم کشور کرده و...
علی آقا به مرور که با این بچه ها گفتگو میکرد و کارایی برخی از اون تجهیزات رو براشون بیان میکرد یکی دیگر از همکاران صابرین به اسم مهدی اومد و با بچه ها آشنا شد.
یکی از اون بچه ها که اسمش نیما بود ، روی دست چپش خالکوبی بزرگی داشت ، به نحوی که کل پشت دستش رو اون خالکوبی که مثل عکس زیر بود پوشانده بود


 آرم نازیسم شیطانی رو خالکوبی کرده بود ؛

برادر مهدی بحثی رو با اون بچه ها شروع کرد و با کمک برادر علی با بچه ها گفتگویی رو آغاز نمود .
برادر مهدی گفت : ... بچه ها ، جوونای این دوره زمونه هرکدومشون به یک چیزی میبالن و خودشون رو دوست دارن یکجوری به دیگران نشون بدن و در اصطلاح گندگی کنن ؛ برخی گنده گی رو توی پارکور میدونن ، برخی توی کوه نوردی ، برخی توی دختر بازی ، برخی تو ماشین بازی و خرید و ماشین سواری با ماشین های چند صد میلیونی ، برخی توی لباس رپ پوشیدن و ...
این شهدا اکثرا جوون بودن ولی زندگیشون رو برنامه ریزی کردن و تلاش کردن زندگیشون رو بر اساس خدمت به کشورشون پایه ریزی کنن .
گندگی این بچه ها دوره های راپل و کوهستان، جنگ شهری ، زندگی در شرایط سخت ، چتربازی ، تیراندازی و ... بود
گندگی نیروهای صابرین تو اینه که برن عملیات درگیر شن با دشمن تلفات سنگین از اونا بگیرن و بعدش برگردن و چیزی از کارهای خارق العاده شون به کسی نگن
گندگی نیروهای صابرین اینه که اگر هزار بار برن توی عملیات ها جانباز بشن ، در عملیات بعدی اولین کسانی هستند که برای پیشتازین عملیات ثبت نام میکنن .
گندگی نیروهای صابرین این هست که انقدر پیشتازی میکنن تا شهید بشن و این اوج افتخار و آرزوی اونا در بدو ورود به صابرین هست.
گندگی نیروهای صابرین تو شهید شدنشون هست!
و این همه اون دلیلی هست که اسرائیلی ها و امریکایی ها از اسم این یگان وحشت دارن
دوره های این یگان علت ترس دشمنان ایران از صابرین نیست ، بلکه شهادت طلبی نیروهای صابرین هست که لرزه به اندام دشمنان جمهوری اسلامی می اندازد.
در ادامه برادر مهدی خاطره ای رو به نقل از شهید موسوی برای اون بچه ها تعریف نمود: ... چندسال پیش در یکی از نقاط مرزی اشرار تصمیم گرفتند حمله گسترده به چند شهر مرزی داشته و در آنجا ایجاد نا امنی کنند تا شاید بتوانند مردم آن خطه را نسبت به نظام اسلامی بدبین نمایند. بعد از اطلاع از این نقشه به صابرین مأموریت داده شد تا بصورت غافل گیرانه در آن منطقه حاضر شوند . در نتیجه برای مبارزه با اشرار تحت حمایت کشورهای غربی ، صابرین به این مناطق مرزی رفت.
با ورود صابرین رعب و وحشت عجیبی تمام منطقه را فرا گرفت به این صورت که اسم صابرین در کل منطقه پیچید و در نتیجه اشرار در آن زمان بدون هیچ گونه درگیری ای عقب نشینی کردند و ...

سکوتی بین بچه ها ایجاد شد ، برادر علی رفت سینی شکلات ها رو آورد و به بچه ها تعارف نمود.
یکی از آن بچه ها که نیما نام داشت قبل از این صحبت بسیار پر جنب و جوش بود ولی بعد از این گفتگو ها سکوت عجیبی نمود ....
برادر علی شکلات ها رو تعارف کرد و کمی با بچه ها شوخی نمود و از آنها دعوت کرد تا به غرفه سازمان بسیج بیایند و  فرم بسیج محلات شهری رو پر کنند و خودش هم با اون ها هم راه شد.
مدتی گذشت بعد از نمایشگاه برادر مهدی از برادر علی پرسید : از اون پسرا چه خبر باهات تماس گرفتن؟
علی گفت آره اون پسره بود روی دستش خالکوبی داشت ،
مهدی گفت :خوب !
علی گفت : رفته با اسید دستشو سوزونده تا خالکوبی رو پاک کنه !
مهدی گفت چرا آخه این کارو کرد ؟ میشد با لیزر برداره
برادر علی گفت : بهش گفتم ، ولی نیما گفت از شرمندگی شهدا نتونستم یک لحظه هم تحمل کنم و پاکش کردم
برادر علی ادامه داد دستش که طبیعی و زیبا بود الان کلی گوشت اضافه آورده ولی میگه اصلا با این موضوع مشکلی نداره ... از آتیش جهنم که دردناک تر نیست!!!

سوالی فکر ما رو متوجه خودش کرده و اونم اینه که : وقتی 5 دقیقه صحبت در مورد شهدای صابرین یک تحول عظیم در این جوان ایجاد کرده ، اگر دیگر مردم ایران هم از این ماجرا ها با خبر بشوند چه اتفاقی می افتد ؟
جوانان ما تشنه محبت هستند و کار فرهنگی در کشور ما ضعیف ترین فعالیت میباشد همونطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند :

کار فرهنگی در کشور بسیار انجام میشود ولی کار فرهنگی ای خوب است که اثر بخشی داشته باشد !


و اما در آستانه دومین سالگرد شهدای صابرین چندین مطلب و محصول فرهنگی ای آماده نمودیم که انشاءلله در این مدت خدمت شما عزیزان ارائه خواهیم نمود .

انشاء الله موفق باشید

نظرات مطلب
 1. بسم رب شهداء
  با عرض سلام و خدا قوت
  واقعا مطالب وبلاگتون خیلی تاثیر گذاره، بنده منقلب شدم انشالله که بتونیم ادامه دهنده راه شهدای عزیزمان باشیم،و با اطاعت از ولی امر مسلمین حضرت امام خامنه ای(مدظله) نگذاریم خون پاکشان پایمال شود.
  انشالله بنده به مدد و دعوت ارباب بی کفن، روز جمعه1392/08/17 راهی کرب و بلای حسینی هستم انشالله حتما دعاگوی همه شما سربازان و افسران جنگ نرم خواهم بود.
  «اللهم الرزقنا توفیق الشهادة فی سبیلک»
  التماس دعای فرج+هدایت+زیارت با معرفت+شهادت انشالله

 2. گمنام(59)

  سلام بسیار عالی
  اگه موافق به تبادل لینک بودین خبر کنید

 3. بابک

  سلام
  خدا و پشت و پناهتون
  انشاالله که عاقبت به خیر بشین

 4. fagatbakhodabash

  خیلی عالی بود.برادران از خوب دری وارد به صحبت شدند.
  بله ! کار فرهنگی خوب بسیار تاثیر گذار است .
  حتی معتقدم مسله ی بدحجابی هم با فرهنگ خوب می شود برطرفش کرد.اما حیف که فرهنگ دشمنان اسلام ، خوب عملکرده است.

 5. آبان...

  بسم رب الشهداء و الصدیقین
  سلام علیکم...
  خسته نباشید ... خداوند برای کارهای فرهنگی که انجام میدید بهتون توان و اجر عنایت کنه ان شاء الله ...
  راستش یه نقد در مورد متن وبلاگتون داشتم ... یکمی ضعیف نوشته شده ! متن باید هم جذابیت و گیرایی بیشتری داشته باشه و هم جمله بندی صحیح تری ...!
  شاید فقط برای قشر نوجوان مناسب باشه ولی اگه مخاطب هدفتون جوانان هستند بهتره کار بیشتری روی آماده سازی متن وبلاگ انجام بگیره !
  درپناه خداوند باشید ...
  عاقبتتون بخیر و شهادت ...
  التماس دعای شهادت...
  یا علی...

  • سلام
   از نقد شما بسیار سپاسگذاریم
   انشالله دعا بفرمایید بهتر بشه بلاخره همه که مثل شما نیستن که توان بالایی داشته باشند:-)

 6. تواب

  سلام
  یادم هست دقیقا که رفته بودی نمایشگاه و هی میگفتی نمایشگاهم نیستم وقت ندارم ولم کنین وای وای وای !
  اصلا از همون موقع نمایشگاه کمی رخوت در پست گذاشتن در شما انسان با کمال ! پیدا شد !

  من شکایت دارم آقا جان ! چشمک
  ولی نه خودمونیم ، خداشاهده دربست قبول داریم این مساله رو ... خودم توی نمایشگاه مطبوعات زیادی بودم .. همیشه در همه جا راه برای امر به معروف و توضیح مسایل هست ... و از همه جا بیشتر در این چنین جاهایی است ...

  ماشاالله حزب الله

 7. مهاجر

  سلام و رحمت
  عالی بود خیلی خوب بود -

  نمی دونم چی بگم - واقعا با یک نگاه شهید ادم عوض میشه خجالت از کار گناه گذشته و ...

  شهدا یه نگاهی هم به ما بندازید و برامون دعا کنید

 8. عبدالزهرا(س)

  امام صادق (ع)
  اگر شهادت نبود،دین پاره پاره میشد...
  *****************************
  ای کاش مادر سادات دست ما رو هم بگیرن...
  البته بهتره بگیم ولمون نکنن...
  یازهرا(س)

 9. علی

  ای آنکه گذرت بر خاک من است ، بدان که من طعمه مرگ نیستم .
  من در انتظار ننشسته ام تا مرگ سراغم آید . به ندای "موتوا قبل ان تموتوا" لبیک گفته ام.
  و شهادت را برگزیدم که جاودانگی است.و اکنون از من زنده تر کیست؟
  ای رهگذر !
  از درون این خاک بلا دری به سوی کربلا گشوده اند. روحم به ضیافت گاه وصال پر کشید . و مخاطب این خطاب ازلی قرار گرفت که : "فدخلی فی عبادی و ادخلی جنتی"
  بدان که این راه رفتنی است و باب جهاد فی سبیل الله و شهادت مسدود شدنی نیست . اگر خداوند متاع وجود تو را خریدنی بیابد ، هرکجا که باشی و در هر زمان ، تو را در جمع اصحاب کربلا به بهشت خاص خویش فرا خواهد خواند.
  سید شهیدان اهل قلم ، سید مرتضی آوینی

 10. xport70

  داداش اولا چهره کسی که ادم شده رو نمیپوشونن چون افتخار هست براش که به راه مستقیم برگشته
  دوما چهره نیروهای صابرین تو این یه مورد رو نباید میپوشوندی چون اینا خودشون تو نمایشگاه بودن و هزاران نفر دیدنشون و صدها عکس ازشون هست
  سوما از قدیم گفتن شهدا زنده ان و نشانه موجود زنده تاثیر گذاریش هست
  به نظرت کی این خانمها و اون اقا رو ادم کرد؟

  • سلام
   قبل از هر چیز خوش آمدید !
   اولا خودشون راضی نبودن !
   دوما شما تشریف ببرید عکساشون رو نشون بدید و برای ما بیارید ببینیم از اینا عکسی هم جایی وجود داره ؟ !
   هرکسی هم که عکس نیروهای زنده صابرین رو منتشر کنه اولا هیچ کدومشون از بچه ها راضی نیستن ثانیا اگر کسی عکس منتشر کنه خائن هست چه بداند چه نداند!
   سوما قطعا شهدا اگر شما تصور کردید ما کس دیگری رو جز شهدا منظورمون بود جدا توی فکراتون تجدید نظر بفرمایید

   موفق باشید:-)

 11. سلام خدا قوت داداش این کارتون یه غصه عجیبی تو دلم انداخت.
  مشتی شما میدونید صابرین غرفه داره چرا نمیگید اخه حداقلش اینکه بریم زیر پاشونو تمیز کنیم اینکه دیکه از دستمون برمیاد
  ای بابا خدایا ببخش منو

  • شما تاج سر هستید
   اولین این برای بار اولی بود که صابرین بدین نحو ظاهر میشد
   ثانیا نمیشد زیاد تبلیغ کنیم شرمنده:-)

 12. گمنام

  سلام بسیار عالی بود ..
  ممنون از زحمات شما ..

 13. شهید گمنام

  حاجی ما هم خیلی دوست داریم دست یکی از بچه های صابرین رو تو دستمون مردانه بفشاریم و بهش بگیم دوستت داریم ای شهید زنده

 14. یازهرا-135

  سلام..خیلی جالب بود...
  مطالب وبلاگتون همیشه تاثیر گذاره..
  واقعا باید درس گرفت و خوش به حال اونایی ک اینجوری متحول شدن..واقعا خوشحالم..کاش نصیبمون بشه..بیشتر خیلی بیشتر...
  یازهرا

 15. اندیشه

  کار فرهنگی در کشور ما ضعیف ترین فعالیت میباشد همونطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند :

  کار فرهنگی در کشور بسیار انجام میشود ولی کار فرهنگی ای خوب است که اثر بخشی داشته باشد .

  سلام و باتشکر از پست خوبتون
  التماس دعا

 16. mohammad

  باعرض سلام وخداقوت
  اگر هر یک از نیروهای مذهبی فقط سعی میکردند روی یک نفر چنین تاثیر بگذارد خیلی جلو تر بودیم و وضعمان بهتر ازاین بود.
  یاعلی

فرم ارسال نظر
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

شهادت هنر مردان خداست.

درباره سایت
آخرین عناوین
امکانات سایت